لپ تاپ ‌های 10 اینچی

         بیشترین فروش را در دنیا دارند!

 

 

پایگاه اینترنتی UMPC Portal اعلام کرد، از بین تمام نت‌بوک‌هایی موجود در بازار،از هر 10 نت‌بوک هشت مورد به نمایشگر LCD با اندازه‌ای بین 10 تا 6/11اینچ مجهز شده‌اند که این رقم در چهار ماه قبل 70 درصد گزارش شده بود.

 

نت‌بوک‌هاییکه نمایشگر آن‌ها 10 تا 2/10 اینچ است، هم‌اکنون به پرفروش‌ترین نت‌بوک‌ها در جهان تبدیل شده‌اند. طبق آمارها، 61 درصد نوت‌بوک‌های کوچک ‌تر از 12اینچ را رایانه‌های قابل‌حمل بین 10 تا 2/10 اینچی شامل می‌شوند.


اینجریان به طور کلی نوت‌بوک‌های کوچک و نت‌بوک‌ها را که به پردازنده Atom اینتل مجهز شده‌اند و فاقد درایور DVD هستند، شامل می‌شود.

شرکت تحقیقاتی iSuppli پیش‌بینی کرده است که در آینده نزدیک از محبوبیتنت‌بوک‌های 10 تا 2/10 اینچی کاسته خواهد شد و در مقابل، نت‌بوک‌های 10 تا 9/10 اینچی بیشترین محبوبیت را کسب خواهند کرد. پیش‌بینی شده است 55 درصد از کل نت‌بوک‌هایی که تا پایان سال جاری میلادی روانه بازار می‌شوند، به نمایشگری با اندازه 10 تا 9/10 اینچ مجهز شده باشند.

 

به گفته  iSuppli، نمایشگرهای بزرگتر نظیر 1/11 یا 6/11 اینچ قیمت گران‌تری دارند و شرکت‌ها کمتر نت‌بوک‌های خود را با آن‌ها تولید می‌کنند. در حال حاضر یک ‌پنجم نت‌بوک‌هایی که در دنیا فروخته می‌شوند، به نمایشگرهایی بااندازه 4/10 تا 9/11 اینچ مجهز شده‌اند.

 

منبع :

http://forum.persiandown.com/

http://patrislaptop.mihanblog.com/

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1 آذر 1388    | توسط: مصطفی    | طبقه بندی: اطلاعات عمومی رایانه، تکنولوژی و فن آوری روز، لپ تاپ و نو آوری، MSI Laptop، Dell Laptops، Apple Laptops، Sony_Vaio Laptops، Acer Laptops،     | نظرات()