محصول جدید شرکت اپل Apple

 

شرکت اپل قصد دارد با عرضه مدل جدید Tablet Computer که مبتنی بر طراحی iPod Touch می‌باشد، حدود 1.2 میلیارد دلار به فروش خود در سال آینده بیفزاید. قیمت این دستگاه‌ها 600 دلار تعیین شده و پیش‌بینی می‌شود دو میلیون دستگاه آن در سال آینده به فروش برسد. در صورت تحقق این پیش‌بینی، درآمد شرکت اپل از این کانال سه درصد افزایش می‌یابد.


Tablet
کمک می‌کند تا شرکت اپل وارد حوزه رقابتی Netbookها شده و دستگاهی ارائه کند که هم بتواند فیلم پخش کند و هم قابلیت گردش در وب را به کاربر بدهد. سال جاری فروش Netbookها دو برابر می‌شود. این دستگاه‌ها اغلب زیر 500 دلار قیمت‌گذاری شده‌اند. این در حالی است که بر اساس برآورد شرکت تحقیقاتی گارتنر، فروش رایانه‌های شخصی 12 درصد کاهش می‌یابد.


دستگاه جدید شرکت اپلApple  قیمتی حدود نصف ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌های این شرکت که حدود 1000 دلار به فروش می‌رسد، خواهد داشت. با اعلام این خبر ارزش هر سهم شرکت اپل 1.60 دلار افزایش یافت و به 165.51 دلار رسید. Tablet شرکت اپل از سیستم‌عامل iPhone استفاده می‌کند و به این ترتیب امکان دانلود مستقیم نرم‌افزارهای موبایل اپل را دارد. تاکنون مشتریان 1.5 میلیارد بار نرم‌افزارهای فروشگاه اپل را دانلود کرده‌اند. کاربران Tablet اپل می‌توانند از میان 65000 برنامه‌ای که در فروشگاه مجازی اپل موسوم به App Store در دسترس قرار دارد، برنامه‌های مورد نظر خود را انتخاب کنند.


به منظور کار روی این دستگاه جدید، سیستم‌عامل iPhone قدری تغییر می‌کند تا متناسب با صفحه بزرگ‌تر Tablet برنامه‌ها را به نمایش بگذارد. این سیستم عامل می‌تواند چند برنامه را به طور همزمان اجرا کند. این توانمندی هم‌اکنون روی iPhone وجود ندارد. دستگاه جدید به‌صورت کتابخوان الکترونیک نیز عمل می‌کند و همین امر به اپل کمک می‌کند کتب الکترونیک خود را از طریق فروشگاه‌های مجازی iTunes خود به فروش رساند. این امر به رقابت با شرکت آمازون شدت می‌بخشد.

 

منبع :

http://forum.persiandown.com/

http://patrislaptop.mihanblog.com

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 4 آذر 1388    | توسط: مصطفی    | طبقه بندی: اطلاعات عمومی رایانه، لپ تاپ و نو آوری، تکنولوژی و فن آوری روز،     | نظرات()