نخستین لپ‌تاپ مقاوم دل Dell

با نمایشگر مولتی تاچ عرضه شد!

 

 

نخستین لپ‌تاپ مقاوم دل با نمایشگر مولتی تاچ كه می‌تواند در شرایط دشوار فعالیت كرده   و در برابر افتادن، گرد و خاك و پرت شدن دوام بیاورد، از سوی این شركت عرضه شد.

 

لپ‌تاپ Latitude XT2 XFR همچنین باریك ترین و سبك‌ترین لپ‌تاپ مقاوم صفحه لمسی این شركت است كه اندازه آن در باریك‌ترین محل به 1.2 اینچ می‌رسد و 2.45 كیلوگرم وزن دارد.

دل پیش از این لپ‌تاپ مقاوم Latitude E6400 XFR را عرضه كرده بود كه تنها به یك تماس لمسی پاسخ داده و مولتی تاچ نبود.

لپ‌تاپ مقاوم جدید دل نمایشگر مولتی‌تاچی 12.1 اینچی دارد كه می‌توان همزمان با چهار انگشت اطلاعات وارد آن كرده، بر روی نقشه‌ها زوم كرده یا اسناد را مرور و عكس‌ها را دستكاری كرد؛ صفحه این لپ‌تاپ دارای لایه محافظی است كه در برابر صدمات پایداری    می ‌كند.

این دستگاه مطابق با استانداردهای MIL-810G ارتش آمریكا ساخته شده كه مجموعه شرایطی را كه چنین لپ‌تاپ‌هایی می‌توانند تحت آن‌ها كار كنند، تعریف كرده‌اند.

لپ‌تاپ دل می‌تواند در برابر باران، افتادن از ارتفاع 30 سانتیمتری و دمای بین منفی 10 درجه تا 140 درجه فارنهایت مقاومت كند و از رم حداكثر با پنج گیگابایت ظرفیت پشتیبانی كرده و دارای درایو سخت جامد 160 گیگابایتی است.

این محصول همچنین دارای گزینه‌های ارتباط بی‌سیم متعدد از جمله وای فای، پهنای باند موبایل و GPS است؛ این لپ‌تاپ با سیستم عامل ویندوز ویستای مایكروسافت عرضه شده ولی به ویندوز 7 قابل ارتقاء خواهد بود.

 

منبع :

؟

http://patrislaptop.mihanblog.com/

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 8 آذر 1388    | توسط: مصطفی    | طبقه بندی: اطلاعات عمومی رایانه، لپ تاپ و نو آوری، تکنولوژی و فن آوری روز،     | نظرات()